podcast news play företagaren I media förmån faq

Företagarna Borås

Välkommen till Företagarna Borås - det aktiva företagarnätverket!

Vi ingår i Sveriges största företagarorganisation med 60 000 företagare och vill skapa bättre förutsättningar för att starta, driva, utveckla och äga företag – i vårt närområde och i hela Sverige.

Här på sidan hittar du en del av allt som pågår i föreningen just nu.
Frågor? Tveka inte att höra av dig!

Mer om företagare i Borås

Årets 103 unga idéer 2022

För sjunde året i rad publicerar Företagarna årets 103 unga idéer – en topplista med inspirerande, nytänkande företag där någon av grundarna är max 35 år.

Visa alla nyheter
Event i Borås

Kontakt Borås

Telefonnummer

0706-154641

Address

Fabriksgatan 11 vån 6E - 503 38 Borås
Kontaktpersoner A-Ö
Alen Saric
Ledamot Företagarna Borås

Telefonnummer 0703-254316

E-post alen@ezeto.se

Anders Hell
Kassör Företagarna Borås
Andreas Åkervall
Ledamot Företagarna Borås

Telefonnummer 0707-298381

E-post andreas@helkom.se

Anna Appelqvist
Vice ordförande Företagarna Borås

Telefonnummer 0703-766444

E-post anna@belartestudio.com

Anna Englund Heilman
Ledamot Företagarna Borås

Telefonnummer 0706-496010

E-post anna@onestepbeyond.se

Dennis Lenberg
Ordförande Företagarna Borås
Johan Gabre
Revisorsuppleant Företagarna Borås

Telefonnummer -

E-post boras@kpmg.se

Marie Nyström-Rahner
Valberedare Företagarna Borås

Telefonnummer 033-442480

E-post marie@etcweb.se

Marie-Louise Persson
Valberedare Företagarna Borås
Niklas Odén
Ledamot Företagarna Borås

Telefonnummer 0702-232393

E-post niklas.oden@erobe.se

Peter Karlsson Lund
Valberedare sammankallande Företagarna Borås

Telefonnummer 0737-279048

E-post peter@plushr.se

Sofia Larsson
Revisor Företagarna Borås

Telefonnummer -

E-post sofia.larsson@se.ey.com

Tina Nyberg
Ledamot Företagarna Borås

Telefonnummer 0768-554355

E-post tina@storasyster.nu

Kontakta Företagarna
Räkna ut kostnaden för ditt medlemskap

Medlemskapet ger dig rabatter, rådgivning och nätverk.

Bli medlem – tillsammans skapar vi bättre förutsättningar

Gå med idag!

Här listar vi 49 anledningar till varför du ska gå med i Företagarna.

Valet 2022

Allt för dig som är småföretagare och ska rösta i riksdagsvalet 2022.