podcast news play företagaren I media förmån faq
Företagarna Nyheter - dagsfärska nyheter om företag i hela Sverige

Företagarna Borås

Välkommen till Företagarna Borås - det aktiva företagarnätverket!

Vi ingår i Sveriges största företagarorganisation med 60 000 företagare och vill skapa bättre förutsättningar för att starta, driva, utveckla och äga företag – i vårt närområde och i hela Sverige.

Här på sidan hittar du en del av allt som pågår i föreningen just nu.
Frågor? Tveka inte att höra av dig!

Mer om företagare i Borås

12 sparknep som pressar elräkningen

I tidningen Företagaren tipsar två rutinerade energirådgivare om vad du kan göra för att energieffektivisera mitt i elpriskrisen – råd som ger effekt redan i vinter.

Visa alla nyheter

Kontakt Borås

Telefonnummer

0707-279 098
Kontaktpersoner A-Ö
Alen Saric
Ledamot Företagarna Borås

Telefonnummer 0703-254316

E-post alen@ezeto.se

Anders Hell
Kassör Företagarna Borås
Andreas Åkervall
Ledamot Företagarna Borås

Telefonnummer 0707-298381

E-post andreas@helkom.se

Anna Appelqvist
Vice ordförande Företagarna Borås

Telefonnummer 0703-766444

E-post anna@belartestudio.com

Anna Englund Heilman
Ledamot Företagarna Borås

Telefonnummer 0706-496010

E-post anna@onestepbeyond.se

Dennis Lenberg
Ordförande Företagarna Borås
Johan Gabre
Revisorsuppleant Företagarna Borås

Telefonnummer -

E-post boras@kpmg.se

Marie Nyström-Rahner
Valberedare Företagarna Borås

Telefonnummer 033-442480

E-post marie@etcweb.se

Marie-Louise Persson
Valberedare Företagarna Borås
Niklas Odén
Ledamot Företagarna Borås

Telefonnummer 0702-232393

E-post niklas.oden@erobe.se

Peter Karlsson Lund
Valberedare sammankallande Företagarna Borås

Telefonnummer 0737-279048

E-post peter@plushr.se

Sebastian Andersson
Medlemsinformatör
Sofia Larsson
Revisor Företagarna Borås

Telefonnummer -

E-post sofia.larsson@se.ey.com

Tina Nyberg
Ledamot Företagarna Borås

Telefonnummer 0768-554355

E-post tina@storasyster.nu

Kontakta Företagarna
Räkna ut kostnaden för ditt medlemskap

Medlemskapet ger dig rabatter, rådgivning och nätverk.

Bli medlem – tillsammans skapar vi bättre förutsättningar

Företagarnas Nätverk

Med kraften i nätverket av 60 000 företagare kan våra medlemmar utbyta kunskap, hitta synergier för varandras affärer och tillsammans skapa ett bättre företagsklimat.

Årets Företagare

Från kommun till riksfinal där 48 företagare gör upp om vem som är Årets företagare, Årets Unga Företagare och Årets Unga Idé.

Medlemsförmåner

Vi erbjuder över 30 medlemsförmåner med rabatter på IKEA, SJ, Volvo, BMW, Fortum, Swedol med mera.