podcast news play företagaren I media förmån

Företagarna Borlänge

Välkommen till din lokala Företagarna-förening

Vi ingår i Sveriges största företagarorganisation med 60 000 företagare och vill skapa bättre förutsättningar för att starta, driva, utveckla och äga företag – i vårt närområde och i hela Sverige.

Här på sidan hittar du en del av allt som pågår i föreningen just nu.
Frågor? Tveka inte att höra av dig!

Mer om företagare i Dalarna

Så lyckas du som matpionjär

Det går inte att prata om framtidens mat i Sverige utan att nämna Tebrito med vd Nils Österström, insektsodlaren som överlevt ökenvandringen i väntan på klartecken från Livsmedelsverket. Här är hans tips till dig som också bryter ny matmark.

Ta chansen att vara med!

Vi på Företagarna Borlänge har vunnit upphandlingen Personalgåvor hos Borlänge Kommun. Det innebär att vi tillsammans med Borlänge kommun har tagit fram en digital lösning för a...

Visa alla nyheter
Event i Borlänge

Tips på medlemsförmåner

Visa fler förmåner

Kontakt Borlänge

Address

Box 102, 781 22  BORLÄNGE
Kontaktpersoner A-Ö
Agneta Andersson
Valberedning Borlänge

Telefonnummer 070-5911067

E-post agneta@konferensbyran.se

Ahmet Abic
Kassör Borlänge

Telefonnummer 070-4642932

E-post abic_10@hotmail.com

Anders Tunestam
Ledamot Borlänge

Telefonnummer 070-553 95 60

E-post anders@tunestam.se

Anders Slott
Ledamot Borlänge

Telefonnummer 070-7696320

E-post anders.slott@montal.se

Jonas Nyström
Vice Ordförande Borlänge

Telefonnummer 073-9847436

E-post jonas@loyalist.se

Marielle Englund
Suppleant Borlänge
Matilda Rosell
Ledamot Borlänge
Tom Teneberg
Ordförande Borlänge

Telefonnummer 070-7465000

E-post tom@teneberg.se

Valbona Shala
Ledamot Borlänge

Telefonnummer 072-1519537

E-post valbona.shala@feen.se

Kontakta Företagarna
Räkna ut kostnaden för ditt medlemskap

Medlemskapet ger dig rabatter, rådgivning och nätverk.

Bli medlem – tillsammans skapar vi bättre förutsättningar

Gå med idag!

Här listar vi 49 anledningar till varför du ska gå med i Företagarna.

Nätverk

Som medlem i Företagarna har du tillgång till Sveriges största nätverk för företagare.