podcast news play företagaren I media förmån faq

Företagarna Ale

Välkommen till Företagarna Ale - det aktiva företagarnätverket!

Vi ingår i Sveriges största företagarorganisation med 60 000 företagare och vill skapa bättre förutsättningar för att starta, driva, utveckla och äga företag – i vårt närområde och i hela Sverige.

Här på sidan hittar du en del av allt som pågår i föreningen just nu.
Frågor? Tveka inte att höra av dig!

Mer om företagare i Ale

Årets 103 unga idéer 2022

För sjunde året i rad publicerar Företagarna årets 103 unga idéer – en topplista med inspirerande, nytänkande företag där någon av grundarna är max 35 år.

Visa alla nyheter
Event i Ale

Kontakt Ale

Telefonnummer

0704-92 35 07
Kontaktpersoner A-Ö
Barbro Ericson
Kassör, Företagarna Ale
Jerry Magnusson
Suppleant Företagarna Ale

Telefonnummer 073-6830153

E-post jerry@kbror.se

Johan Lindborg
Ledamot Företagarna Ale

Telefonnummer 0703-878286

E-post johan@kladkallaren.se

Karin Jönell
Ledamot Företagarna Ale

Telefonnummer 0709-963586

E-post karin@nolfc.se

Lars Gustafsson
Suppleant Företagarna Ale

Telefonnummer 0761-101980

E-post lag@centrumpile.se

Mattias Olsson
Ledamot Företagarna Ale

Telefonnummer 0303-740600

E-post mattias@svenskastenhus.se

Per-Anders Klöversjö
Ordförande, Företagarna Ale

Telefonnummer 0704-92 35 07

E-post perra@alekuriren.se

Thomas Olesen
Vice ordförande Företagarna Ale

Telefonnummer 0708-14 49 31

E-post thomas@ipatrol.se

Tony Lindskog
Ledamot Företagarna Ale

Telefonnummer 0708-334718

E-post tony@complettbyggen.se

Kontakta Företagarna
Räkna ut kostnaden för ditt medlemskap

Medlemskapet ger dig rabatter, rådgivning och nätverk.

Bli medlem – tillsammans skapar vi bättre förutsättningar

Gå med idag!

Här listar vi 49 anledningar till varför du ska gå med i Företagarna.

Valet 2022

Allt för dig som är småföretagare och ska rösta i riksdagsvalet 2022.