podcast news play företagaren I media förmån faq

Företagarna Orust

Välkommen till Företagarna Orust - det aktiva företagarnätverket!

Vi ingår i Sveriges största företagarorganisation med 60 000 företagare och vill skapa bättre förutsättningar för att starta, driva, utveckla och äga företag – i vårt närområde och i hela Sverige.

Här på sidan hittar du en del av allt som pågår i föreningen just nu.
Frågor? Tveka inte att höra av dig!

Mer om företagare i Orust

Årets 103 unga idéer 2022

För sjunde året i rad publicerar Företagarna årets 103 unga idéer – en topplista med inspirerande, nytänkande företag där någon av grundarna är max 35 år.

Visa alla nyheter
Event på Orust

Kontakt Orust

Telefonnumret ovan går till medlemssupport som kan hjälpa dig komma i kontakt med föreningen

Telefonnummer

08-406 17 00

Address

Nya Vägen 16, 474 96 Nösund
Kontaktpersoner A-Ö
Benny Carlson
Ledamot Företagarna Orust
Bo Engelbrektsson
Ledamot Företagarna Orust
Carina Joling
Revisor Företagarna Orust

Telefonnummer 0702-171 546

E-post carina@vastnytt.com

Elisabeth Staf
Revisorsuppleant Företagarna Orust

Telefonnummer 0707-700585

E-post elisabeth@vastnytt.com

Jenny Olsson
Kassör Företagarna Orust

Telefonnummer 0706-675563

E-post jenny@ottestala.se

Jenny Åkerström
Ledamot Företagarna Orust

Telefonnummer 0702-38 90 93

E-post jesolaster@telia.com

Jenny Hermansson
Suppleant Företagarna Orust
Margareta Lundqvist
Valberedare sammankallande Företagarna Orust
Mattias Hartelius
Valberedare Företagarna Orust

Telefonnummer 0304-51600

E-post mattias@kanoon.se

Rickard Nicklasson
Suppleant Företagarna Orust

Telefonnummer 0706-430319

E-post rickard@karlssons.se

Sofia Hygrell
Vice ordförande, sekreterare Företagarna Orust
Stig Dahlgren
Ordförande Företagarna Orust

Telefonnummer 070-522 02 85

E-post stig.dahlgren@damaxa.se

Kontakta Företagarna
Räkna ut kostnaden för ditt medlemskap

Medlemskapet ger dig rabatter, rådgivning och nätverk.

Bli medlem – tillsammans skapar vi bättre förutsättningar

Gå med idag!

Här listar vi 49 anledningar till varför du ska gå med i Företagarna.

Valet 2022

Allt för dig som är småföretagare och ska rösta i riksdagsvalet 2022.