podcast news play företagaren I media förmån faq

Företagarna Kungsbacka

Välkommen till Företagarna Kungsbacka - det aktiva företagarnätverket!

Vi ingår i Sveriges största företagarorganisation med 60 000 företagare och vill skapa bättre förutsättningar för att starta, driva, utveckla och äga företag – i vårt närområde och i hela Sverige.

Här på sidan hittar du en del av allt som pågår i föreningen just nu.
Frågor? Tveka inte att höra av dig!

Mer om företagare i Kungsbacka

Svenskt pyssel på export

Sofia Magnussons mål är att med hjälp av digitaliseringen göra broderihantverket tillgängligt för yngre – och för amerikaner. The Folklore Company trycker nu på gasen för att växa i USA med hjälp av en smart distributionslösning.

Kunder i kö för miljonbåtar

Efterfrågan på fritidsbåtar i mångmiljonklassen har skjutit i höjden. Segelbåtsbyggaren Sailyard i Uddevalla har en fulltecknad orderbok.

Framtidens mat – här är ditt nya julbord!

Fejkfisk, ärtkorv och svampprotein. Braxburgare, lupinfilé och vegokebab. I Oatlys fotspår växer den ena matinnovationen efter den andra fram i Sverige, med potential att påverka världen. Ett av bolagen som tar täten är Mycorena, med vd Ram Nair i spetsen.

Visa alla nyheter
Event i Kungsbacka

Kontakt Kungsbacka

Telefonnummer

0722-260427
Kontaktpersoner A-Ö
Alexander Haegermark
Ledamot Företagarna Kungsbacka

Telefonnummer 070-641 17 18

E-post alexander@goedu.se

Anna-Karin Nilsson
Ledamot Företagarna Kungsbacka

Telefonnummer 0708-64 38 91

E-post galjonen@live.se

Bengt-Åke Sparrman
Ledamot/fastighetsansvarig Företagarna Kungsbacka
Camilla Billman
Ledamot Företagarna Kungsbacka

Telefonnummer 0702-551159

E-post camilla@getinsight.nu

Christer Svensson
Revisor Företagarna Kungsbacka
Christer Persson
Revisorsuppleant Företagarna Kungsbacka

Telefonnummer 0300-30160

E-post christer@kbarev.se

Kristoffer Bergendahl
Sekreterare Företagarna Kungsbacka
Lotta Elgbratt
Ordförande Företagarna Kungsbacka

Telefonnummer 0722-26 04 27

E-post lotta@skapaframgang.se

Martin Hanngren
Ledamot Företagarna Kungsbacka

Telefonnummer 0708-805778

E-post martin@xonet.se

Peppe Ekstrand
Ledamot Företagarna Kungsbacka

Telefonnummer 0709-96 33 00

E-post ekstrand@peppes.se

Therese Marberg
Ledamot Företagarna Kungsbacka

Telefonnummer 0705-937555

E-post therese@mermont.se

Kontakta Företagarna
Räkna ut kostnaden för ditt medlemskap

Medlemskapet ger dig rabatter, rådgivning och nätverk.

Bli medlem – tillsammans skapar vi bättre förutsättningar

Gå med idag!

Här listar vi 49 anledningar till varför du ska gå med i Företagarna.