Vi bjuder in dig till en energifylld morgon för kvinnor som driver, vill utveckla eller drömmer om företagande. En morgon med fokus på mod, relationer och företagande med hjärta där du både får inspiration och konkreta medskick.
📅 Datum: 27 februari ⏰ Tid: 8:00-10:00 (frukost serveras)📍 Plats: Quality Hotel Match, Brånebacken 4, Jönköping
👉Anmälan: Vänta inte med din anmälan – antalet platser är begränsat.
Vad kan du förvänta dig?
Frukost och mingel
Speed dating – skapa nya kontakter på riktigt
Inspiration som berör och ger energi vidare
Inspirationsföreläsare
Vi gästas av Christina Lööv från Chokladverkstan – entreprenör och hantverkschokladmakare – som delar sin resa under temat:
”Att bygga företag med själ, kvalitet och mod – även när det skaver”
Christina berättar om avgörande vägval, om att våga stå för sitt värde och hur passion kan bli en hållbar affär. Hon driver Chokladverkstan i Tokarp och har nyligen även planterat vinodling på Visingsö – ett levande exempel på modigt företagande.
För vem?
För dig som:
driver företag eller vill ta nästa steg
vill bygga nätverk med andra kvinnor
längtar efter ny energi, perspektiv och konkreta insikter