Hej medlem Företagarna Lund
Välkommen på Företagarlunch i augusti. Vi har många gånger berättat om den spännande renoveringen, vi har kommit långt men är ännu inte klara. Innan vi sätter oss till bords gör vi en liten rundvandring i det röda huset och berättar om renoveringen. Vi ses kl 11 i vår nuvarande föreningslokal och delar upp oss i ett par grupper.
Vill du bara träffa andra företagare, äta lunch, nätverka och bli inspirerad så är du välkommen kl 11.25.
Vem: Medlemmar
Gäst: Känner du en annan företagare som är nyfiken på Företagarna så bjud gärna med
När: Torsdagen den 21 augusti, kl 11.00 – 13.00, vi sätter oss till bords kl 12.00
Var: Företagarnas eget hus, Bredgatan 5, in på gården. Med tanke på vår ombyggnad kan ingången vara från Bredgatan, skyltar finns!
Anmälan: Anmäl dig och en eventuell gäst, senast den 18 augusti. Har du anmält dig men får förhinder måste vi veta det senast den 20/8, via mail lund@foretagarna.se.
Kostnad: Ingen kostnad, men om du anmäler dig och inte dyker upp så tar vi ut en avgift på 295 kr