Låt dig inspireras av Sveriges mäktigaste säljare - Peter Paunovic

Han blev utsedd till världens bästa säljare inom Metro-koncernen, årets mediesäljare av medierådgivaren Mindshare, samt en av Sveriges mäktigaste säljare av tidningen Resumé.
I och med sina framgångar så tog också Peters karriär ordentlig fart. I rask takt blev han försäljningschef, försäljningsdirektör och sedermera också VD för ett dotterbolag som ägdes till 50 % av Metro och 50 % av Aftonbladet.
Som VD byggde Peter upp bolag från 0 kr till 52 MSEK i omsättning, men han saknade närheten till kunder, människor och kundmötet. Så 2010 sa Peter upp sig och skrev boken Bestseller, tillsammans med Ann Olrin, tidigare redaktionschef på Metro. Peter hjälper sina åhörare att riva nidbilden kring vad riktig försäljning är. Med säljmetodiken som grund, har han skapat enkla verktyg som alla kan använda oavsett vad de arbetar med. ”Mötet mellan människor, det är där det händer på riktigt” säger Peter. Låt oss inte slarva bort det!
Med stor portion humor, ödmjukhet och allvar, tar Peter med dig på en resa som visar att allt du behöver finns redan inom dig.
Varmt välkommen till Bohmans Östra Hamnplan 1 i Trosa den 26 mars. Vi bjuder på frukost!
Seminariet genomförs i samarbete med Företagarna Trosa/Gnesta och Trosa kommun i direkt anslutning till Trosa kommuns frukostmöte som startar kl 7.00.
Peter Paunivic startar sin föreläsning kl 9.00.
Anmäl dig genom att maila till gunilla.persson@trosa.se