Fredagsklubben - Så startar vi nya företag i Marks Kommun!
Plats: Hajoms Skola

Fredagen den 2 juni är ni hjärtligt välkomna till Nyföretagarcentrum Mark i Hajom. Nyföretagarcentrum Mark ger stöd åt personer som tänker starta ett företag eller precis har gjort det. NFC har nu hållit på med sin verksamhet sedan sommaren 2020 och har lyckats att hjälpa ett stort antal personer med sin företagarstart. Du får en inblick i hur arbetet fungerar och hur Nyföretagarcentrums samarbetspartner stöttar verksamheten.
Du kommer bla att få lyssna till Lotta von Braun och Oskar Nätt som båda med hjälp av Nyföretagarcentrums rådgivning kunnat förverkliga sina drömmar och startat igång sina egna företag.
Du kommer även att få information om nyttan av att vara medlem i Företagarna.
Vad erbjuder Företagarna för tjänster och förmåner genom medlemskap.
När: Fredagen den 2 juni kl 07:15 -09:00
Var: Hajoms Skola
Du blir bjuden på frukost av Gyltegårdens Bröd & Bullar.
Anmälan senast den 31 maj.
Varmt välkomna!
Styrelsen Företagarna Mark och Nyföretagarcentrum Mark
Företagarna Mark
Företagarna Mark växer och har idag drygt 220 medlemmar och vi ser givetvis gärna att vi blir fler, tipsa om oss och ta med dig hen till Fredagsklubben!
Företagarna lokalt och nationellt jobbar för att stötta dig som företagare och påverkar bland annat våra politiker så att villkoren och möjligheterna att driva företag är så bra som möjligt.
Väl mött!
Frågor?
Kontakta Mathias Eriksson
0706-88 99 02
me@ekbergsstad.se