Företagarnas Digitala Mötesrum v.22
Plats: Digitalt (zoom)

Den här veckan har vi med oss en av DB Schenker som är en av Företagarnas förmånpartners och som kommer att tala om hur du på bästa sätt gör för att lösa logistiken för dina. Vid det här tillfället kommer du få konkreta och enkla tips på hur du både kan spara in pengar och samtidigt trygga en säker frakt. Det kommer som vanligt finnas möjlighet att föra dialog och ställa frågor till föredragshållarna.
När: fredagen 2/6, kl:11.00-12.00
Anmälan: Anmäl dig senast 1/6 i formuläret
Agenda:
11.00 Hej och välkomna – Robert Wallin
11.05 Eva Lindblom & Matilda Gustafsson – DB Schenker
12.00 Avslut
Hur ser det ut framåt med det digitala mötesrummet?
OBS! Det här tillfället är det sista innan sommaren men tar gärna emot önskemål och tips på ämnen inför hösten. Har du tips eller önskemål på ämne så är det bara att kontakta: robert.wallin@foretagarna.se
Det digitala mötesrummet är ett samarrangemang mellan flera av Företagarnas regionkontor runt m i Sverige för tillsammans är vi starka!