Västernorrland

Föreningar i Västernorrland
Bild 1 av 1

Årets Företagare i Sverige 2011

Vi firar nu 5 år med stor fest i Stadshuset i Stockholm den 21 oktober 2011

Välkommen till Årets Företagare i Sverige 2011

Mingla med hundratals företagare, dansa i Gyllene Salen, ät middag i Blå Hallen, se prisutdelning med årets bästa företagare, lyssna till veteraner, inspireras av nykomlingar, digga till Jerry Williams, bli hänförd av Cirkus Cirkör och mycket mycket mer.

Företagarna presenterar Årets Företagare i Sverige 2011. I år går galan av stapeln den 21 oktober.

Oscarsteatern klockan 13.00

Hon är italienskan som började på klosterskola för att sedan ta sig genom en stor del av Sveriges tidningar. Hon har tilldelats priser såsom Årets Chef och Stora Journalistpriset – möt Amelia Adamo.

Kan man ge fri universitetsutbildning, sjukvård till gatubarn, ha socialt ansvarstagande som grundprincip och ändå tjäna pengar? Björn Söderberg gör det och han gör det bra. Hur?

Av 260 företagare är de nu 21 finalister kvar. Vad gör de och hur lyckas de? Möt finalisterna till Årets Företagare i Sverige under eftermiddagen.

Stadshuset klockan 18.30

5-års jubileum! Det är nu som både Årets Företagare i Sverige och Årets Unga Företagare koras under Blå Hallens tak. Vi får avnjuta en trerätters middag med underhållning, digga till Jerry Williams och dansa till Cotton Club i Gyllene Salen. Möt också Linda Nyberg, Amelia Adamo, Cirkus Cirkör med flera.

Anmälan

Anmäl dig på www.foretagarna.se/anmalanaf. Det finns ett begränsat antal biljetter så först till kvarn gäller.