Vi använder cookies för att förbättra upplevelsen av vår webbplats. Läs mer om cookies.

Jag accepterar

Kontakt

Företagarna Gävleborg
Vi vänder oss till dig som driver företag - stort som litet.

Vårt uppdrag är att tillvarata näringslivets och medlemsföretagens intressen i samarbete med kommuner, myndigheter och allmänheten. Vi verkar för ett livskraftigt och seriöst näringsliv och för goda kontakter mellan företagarna såväl inom regionen som på lokal och nationell nivå.

Företagarna Gävleborgs kontor är placerat i Gävle

Kontakta oss gärna om du har frågor om Företagarna och våra aktiviteter!

Regionchef

 

Eva Cooper
Telefon: 0708-10 17 83
E-post: eva.cooper@foretagarna.se

 

Hur gör man om man vill engagera sig?

Enklast är att ta kontakt med regionkontoret eller kontakta din närmaste förening direkt. Kontaktuppgifter till respektive förening hittar du i blädderlistan ovan.

Kontakt:

Företagarna Gävleborg
Nygatan 12
803 20 Gävle

Följ oss gärna på Facebook

 

Jobbsökarna

Jobbsökarna, Företagarnas gemensamma projekt med Arbetsförmedlingen, med en grund i småföretagares missnöje med rekryteringsservicen från AF, blev en stor succè. Så pass att det nu avslutade projektet blivit en arbetsmetod hos AF. Det handlar om att utvalda arbetsförmedlare jobbar med uppsökande verksamhet direkt mot småföretagare.

Hitta din jobbsökare här

 

Företagarna Gävleborgs styrelse:

Ordförande: Östen Johansson
Mobil: 070-370 04 82
E-post: osten@propusator.se

Vice ordförande: Camilla Westman
Mobil: 070-612 66 66
E-post: camilla@fastighetsmani.se

Styrelseledamot: Mats Björklund
Mobil: 070-569 81 11
E-post: mats@hoforsmaleri.

Styrelseledamot: Rolf Volungholen
Mobil: 070-574 95 07
E-post: rolf@extractorab.com

Styrelseledamot: Annicka Borgman
Mobil: 070-231 82 90
E-post: annicka.borgman@perexbygg.se

Styrelseledamot: Thomas Nilsson
Mobil: 070-246 69 26
E-post: thomas@snxtransport.se

Styrelseledamot: Jan Ström
Mobil: 070-643 92 90
E-post: jg.strom@telia.com

Styrelseledamot: Katarina Svender
Mobil: 070-216 60 61
E-post: katarina.svender@carwallas.se

Styrelseledamot: Suzanne Asserholt
Mobil: 070-657 10 30
E-post: suzanne.asserholt@foretagarna.se

Styrelsesuppleanter:
Susanne Engström
Mobil: 072-545 73 11
E-post: susanne.engstrom@ockelbowebbdesign.se

Hans Karlstrand
Mobil: 070-290 45 90
E-post: hans.karlstrand@automatindustrier.se